پرش لینک ها
خرید دستگاه لیزر موهای زائد

آشنایی با نحوه خرید دستگاه لیزر موهای زائد

مشکلات زیادی می تواند در اثر رفع موهای زائد بدن برای افراد ایجاد شود. در سالهای اخیر، به منظور از بین بردن موهای زائد بدن، روش های متعددی معرفی شده است. که هر یک دارای مزایا و معایب مختلفی می باشند. ولی بی تردید، عدم وجود ثبات در این روش های درمانی را می توان متداول ترین ضعف آنها دانست. یکی از راهکارهای طولانی مدت جهت برطرف کردن موهای زائد بدن، خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود است که سازگار و مناسب با هر نوع پوست و مویی می باشد.

نتایج حاصل از بکارگیری انواع دستگاه های لیزر موهای زائد توانسته است رضایت بیماران را نسبت به سایر روش هایی از قبیل تیغ، وکس و موبر در پی داشته باشد. تنها روشی که دارای نتایج مطلوب و دراز مدت جهت از بین بردن موهای زائد بدن خواهد بود، درمان با کمک دستگاه های لیزر کلینیکی می باشد. از انواع فناوری ها جهت طراحی و ساخت دستگاه های لیزر خانگی و حرفه ای بهره گرفته می شود و بایستی در زمان خرید این دستگاه ها، این تفاوت ها و ویژگی ها را مد نظر قرار دهیم. در ادامه مقاله می خواهیم این فناوری ها را معرفی کرده و با مقایسه کردن ویژگی های دستگاه لیزر خانگی و کلینیکی، به نوعی راهنمای شما جهت خرید دستگاه لیزر موهای زائد بدن باشیم.

معرفی دستگاه لیزر موهای زائد

لیزرها اغلب با اشعه حرارتی نامرئی مادون قرمز کار می کنند که با شدت زیادی در یک نقطه متمرکز شده و به محل مورد نظر به شکل خطی تابانده می شود. نور معمولی در مقایسه با نور لیزر، دارای طیف نوری مادون بنفش تا قرمز بوده و از بازه طولانی تری برخوردار است. ولی نور لیزر، به صورت اشعه مادون قرمز متمرکز یا نقطه ای می باشد و در مقایسه با نور معمولی دارای کانون حرارتی گرمتری است و مانند نور معمولی پخش نخواهد شد. از سال 1970 یعنی چیزی حدود 47 سال پیش، لیزر در علم پزشکی برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت و تاکنون در حال پیشرفت و گسترش می باشد.

توضیحاتی در رابطه با فناوری رفع موهای زائد

هماهنگی میان طول موج نور و مدت زمان پالس در یک هدف مشخص، که می تواند فولیکول و ملانین مو باشد، به عنوان قانون اصلی در رفع موهای زائد محسوب می شود. در این شیوه، سعی بر این است که از بافت کنار مو به طور کامل چشم پوشی شود. ملانین را می توان علت طبیعی و اصلی رنپ پوست و مو در افراد به شمار آورد. در ادامه مقاله می خواهیم جهت خرید دستگاه لیزر موهای زائد به انواع آن اشاره کنیم.

آشنایی با انواع دستگاههای لیزر کلینیکی

دستگاه های لیزر موهای زائد موجود در کلینیک ها می توانند سبب از بین رفتن تدریجی موها و ضعیف شدن آنها، از طریق تابش امواج قدرتمند و پالس ها بر فولیکول های مو شوند. به طور معمول، لیزرهای موهای زائد که بر اساس 3 تکنولوژی دایود، الکساندرایت و Nd-YAGکار می کنند، از بهترین دستگاه ها جهت حذف موهای زائد به شمار می روند که در ادامه مقاله قصد معرفی آنها را داریم:

1-لیزر الکساندرایت: الکس که نام دیگر دستگاه لیزر الکساندرایت می باشد، در خیلی از کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. متخصصان اقدام به تنظیم درجه مناسب دستگاه با توجه به رنگ پوست و مو کرده و به استفاده از سیستم های خنک کننده در طی درمان برای پوست های تیره می پردازند.
عموماً، بر مبنای شرایط بالینی فرد مراجعه کننده، فولیکول مو در برابر طول موج های مختلف دستگاه های لیزر الکساندرایت قرار داده می شود که با اتمام دوره درمان از بین خواهد رفت. از انواع دستگاه های لیزر مو زائد الکساندرایت، می توان به Cuter، Almaو Orion اشاره نمود.
2-لیزر دایود: بر مبنای تناژ رنگ پوست افراد، پزشک متخصص به انتخاب دستگاه لیزر مو زائد می پردازد. دستگاه دایود نسبت به دستگاه لیزر الکساندرایت، می تواند برای رنگ موها و تناژ پوستی بیشتر ایرانیان بهترین گزینه محسوب گردد. با توجه به هدف قرار گرفتن رنگدانه های فولیکول مو توسط فناوری به کار گرفته شده در این دستگاه، می تواند بر روی موهای تیره تاثیری بیشتری داشته باشد. به گونه ای که مراجعه کنندگان به خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود به جهت برخورداری از نتایج رضایت بخش و خوب، تمایل بالایی نشان می دهند. از این رو، بهتر است اقدام به دریافت مشاوره از افراد مجرب و حرفه ای جهت خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود نمایید.

منظور از رفع موهای زائد با دستگاه لیزر دایود چیست؟

القای انرژی زیاد به سطح پوست را می توان علت اصلی موفقیت دستگاه لیزر دایود دانست. این انرژی توسط ملانین کنار فولیکول مو به شکل انتخابی جذب شده، بدون اینکه هیچ گونه تاثیری بر روی بافت کنار آن داشته باشد. لیزرهای دایود به استفاده از یک طول موج نور ثابت انتزاعی بالا در ملانین می پردازند. هر چند که دمای ملانین افزایش می یابد، اما جریان خون و ریشه فولیکول مو از بین خواهد رفت. بنابراین، توقف رشد مو برای همیشه رخ می دهد.
به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به سطح پوست، روش خنک سازی پوست تا 5 درجه سانتیگراد در دستگاه های لیزر با کیفیت و پیشرفته ای همچون The Elysion و Primelase HR به کار می رود. بنابراین، برای مشتری، رفع موهای زائد با این دستگاه ها می تواند تجربه ای بدون دردی را به همراه داشته باشد. لیزر دایود با ضریب اطمینان خیلی خوب با ارائه پالس پایین و فرکانس بالا می تواند برای انواع پوست ها استفاده شود

نحوه عملکرد دستگاه لیزر دایود

نحوه کارکرد دستگاه های لیزر دایود بدین شکل است که اشعه در طول فرآیند پرتابش، به طور کامل به حرارت تبدیل شده و با نفوذ به لایه زیرین پوست و لایه مورد تشخیص توسط پزشک تابانده می شود. این حرارت عملکردی مشابه ذره بین قرار گرفته در مقابل نور خورشید که بر روی یک نقطه از کاغذ یز متمرکز است می باشد. در این شرایط، کاغذ در اثر حرارت حاصل از کانونی شدن می سوزد. بنابراین، لیزر نیز دارای چنین حالتی بر روی فولیکول های مو خواهد بود.

این کار به صورتی انجام می شود که به بافت های مجاور، به جهت اشعه مستقیم دستگاه لیزر دایود و عدم پخش شدن آن صدمه ای وارد نمی شود. و فقط موهای محل مورد نظر از بین خواهد رفت. هدف از انجام لیزر این است که هموگلوبین و ملامین ها از بین برود. ممکن است فرد دچار احساس سوزش اندکی در حین دوره درمان شود که البته در حال حاضر، امکان استفاده از دستگاه کولینگ یا خنک کننده به شکل همزمان جهت مقابله با این سوزش و درد وجود دارد.

آیا دستگاه لیزر دایود دارای خواص درمانی نیز می باشد؟

بله، دستگاه لیزر دایود دارای خواص درمانی دیگری از قبیل درمان خال و خالکوبی، خال های عروقی مانند رگ های واریسی، گرانولوم پیوژنیکوم، رفع چین و چروک، درمان زگیل های گوشتی و پوستی، برطرف کردن جای زخم، اسکار، جای جوش و ترک های حاصل از بارداری و … می باشد.

آشنایی با مفهوم رفع موهای زائد با تکنیک لیزر IPL

در واقع IPL را نمی توان یک روش درمانی با لیزر دانست. در این تکنیک، اقدام به استفاده از طیف گسترده ای از طول موج های مختلف می شود. بنابراین، در کنار پوست و موی ناحیه مورد نظر، انرژی غیرمتمرکزی ایجاد خواهد شد. سرانجام به دلیل روش موجود اتلاف انرژی افزایش می یابد. همچنین به علت کاهش حالت انتخابی جذب در بخش فولیکول مو، عمل از بین بردن موهای زائد کم می شود. علاوه بر آن، احتمال ایجاد عوارض جانبی از قبیل تجمع رنگدانه یا سوختگی در پوست به جهت استفاده خاص از نور وجود خواهد داشت. عدم بکارگیری روش های کولینگ یا خنک سازی پوست را می توان از دیگر علت های اصلی این عوارض جانبی دانست. به طور کلی، روش IPL تنها مناسب رنگ پوست روشن خواهد بود.

IPL و لیزر دایود در رفع موهای زائد چه تفاوت هایی با هم دارند؟

با توجه به اینکه چه فردی مناسب انجام عمل رفع موهای زائد است، یکی از دستگاه های لیزر دایود و IPL انتخاب خواهد شد. شاید اثرگذاری بیشتر دستگاه لیزر دایود در مقایسه با IPL را بتوان اصلی ترین فرق بین این دو روش محسوب کرد، ولی به نظر شما علت اصلی این فرق چه می تواند باشد؟ در ادامه می خواهیم به روش های رفع موهای زائد با لیزر، نگاه عمیق تری بیندازیم. آگاهی از فرق میان نحوه عملکرد این دو روش می تواند به عنوان کلید اصلی سرمایه گذاری در این نوع کسب و کار به شمار آید.
در هر دو شیوه، به شکل کامل در رابطه با نحوه عملکردشان صحبت شده است. به طور کلی، بکارگیری تکنیک IPL جهت کاهش رشد مو نیازمند زمان طولانی تری خواهد بود. لیزر دایود دارای عملکرد و اثرگذاری خیلی بهتری بوده و در عین حال، بیمار دچار احساس ناراحتی کمتری جهت بکارگیری شیوه کولینگ یا خنک سازی پوست خواهد شد.

آیا لیزر دایود برای کسب و کار شما مناسب تر است یا IPL؟

مشتری دارای بیشترین ارزش در کسب و کار شما می باشد. لیزر دایود با ارائه بهترین عملکرد، موفق به جلب رضایت مشتریان خود شده است. البته بایستی عوامل متعددی در انتخاب این دستگاه که نقشی اساسی در کیفیت آن دارند، در نظر گرفته شود. برای مثال، از خصوصیات مهمی که باید در انتخاب و خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود مورد توجه قرار گیرد، استاندارد ISO 13485 است.

3-لیزر Nd-YAG: برخی از دستگاه های لیزر موهای زائد مورد استفاده در کلینیک ها دارای فناوری Nd-YAG هستند. این فناوری می تواند برای انواع رنگ پوست به ویژه پوست های برنز و تیره مناسب باشد. این دستگاه لیزر قادر به از بین بردن فولیکول های مو در طولانی مدت با پالس 1064 نانومتری است که به عنوان روشی بی خطر، ایمن و با ایجاد حداقل میزان سوختگی در پوست های با تناژ تیره خواهد بود.

 

آشنایی با نحوه عملکرد و خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

طراحی و ساخت انواع دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی مبتنی بر فناوری لیزر IPL و دایود انجام می شود. به جهت پایین بودن سطح انرژی این دستگاه ها، حذف قطعی موهای زائد امکان پذیر نخواهد بود. با وجود این، خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی که دارای تاییدیه FDA باشد را می توان روش درمانی ایمن و بی خطری دانست. از این رو، سعی کنید از دستگاه های لیزر خانگی، توقع داشتن کیفیت درمانی در سطح لیزرهای کلینیکی را نداشته و در این رابطه واقع بین باشید.

دستگاه لیزر خانگی با لیزر کلینیکی چه تفاوتی دارد؟

تفاوت های اساسی را می توان برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد خانگی و کلینیکی از دیدگاه های مختلف قائل شد. در ادامه این مقاله قصد داریم به شرح این تفاوت ها بپردازیم.

میزان دقت در عملکرد

دستگاه های مختلف لیزر موهای زائد خانگی، فقط سطح کوچکی از پوست را در هر فلاش مورد هدف قرار داده و تنها مناسب بخش های قابل دسترس و مناطق کوچک بدن همچون بالای لب ها هستند. در حالی که دستگاه های لیزر کلینیکی می توانند بخش وسیعی از بدن را با سرعت و دقت بالایی هدف گیری کنند.

میزان قدرت

دستگاه های لیزر کلینیکی دارای سطح قدرت خیلی زیادی بوده و می توانند سبب از بین رفتن فولیکول های مو با سرعت و دقت بالایی شوند. در صورت عدم استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی به طور منظم، نمی توان انتظار کسب نتایج ماندگاری را از آنها داشت.

بررسی میزان تأثیر در انواع پوست و مو

دستگاه های لیزر خانگی را می توان مناسب افرادی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند دانست. در صورتی که دستگاه های لیزر کلینیکی از انواع مختلفی برخوردار بوده و مناسب طیف وسیعی از افراد که دارای پوست و مو با ویژگی های متفاوتی هستند می باشد.

بررسی دلایل خرید دستگاه لیزر موهای زائد

تکنولوژی نیمه هادی در دستگاه های لیزر به کار گرفته می شود که تولید نور منسجمی در رنج مادون قرمز توسط آنها صورت می گیرد. این دستگاه به استفاده از پرتو نوری با طیف باریک می پردازند که هدف آن رنگ خاصی در پوست می باشد. لیزر دایود نسبت به سایر سیستم های لیزر همچون Alexandrite و Ruby، با طول موج 800 نانومتر قادر به جذب ملانین و نفوذ به عمیق ترین سطح پوست خواهد بود.

لیزرهای دایود با توجه به این خصوصیات خاص و منحصر به فرد می توانند به بهترین فناوری حذف موهای زائد تبدیل شوند. با بکارگیری این روش میزان ایمنی افزایش یافته و به بهترین شکل ممکن، درمان مورد نظر بر روی انواع پوست، مو و سایر نقاط بدن قابل انجام است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود به سایت شرکت ما مراجعه نمایید.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

دستگاه لیزر موهای زائد به منظور هدف قرار دادن کروموفور یا قسمتی از مولکول به وجود آورنده رنگ در پوست، از روش خاصی بهره می گیرد. این روش مربوط به خون یا ملانین خواهد بود. دستگاه لیزر به شکل انتخابی، اقدام به آسیب رساندن به کروموفورها با کمک حرارت نموده، ولی در این روند، صدمه ای به بافت پیرامون آن وارد نخواهد شد. هنگام استفاده از این شیوه جهت نابودی موهای زائد، ملانین موجود در فولیکول مو هدف قرار داده می شود و آسیب خواهد دید. بنابراین، روند رشد و بازسازی مو متوقف می گردد. معمولاً لیزر دایود به همراه دستگاه های کولینگ یا خنک سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که ممکن است جهت داشتن تجربه بهتر، از روش های کاهش درد استفاده گردد.
انسان های به طور ذاتی لذت زیادی از تمیزی، سیمای زیبا و بوی خوش می برند. از گذشته تاکنون، شیوه های خیلی زیادی در این زمینه مورد آزمایش قرار گرفته است که همه آنها جهت تمیزی و زیباسازی بدن به کار گرفته می شد.
در واقع از بین بردن موهای زائد بدن و صورت یکی از راهکارهای حفظ زیبایی محسوب می شود که به ویژه برای خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار است. شما برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد می توانید به نمایندگی های مجاز مراجعه نمایید.

آیا بهره گیری از پمادها، کرم های موبر و یا تیغ های بهداشتی روش های مناسبی جهت حذف موهای زائد می باشند؟

با توجه به اینکه افراد معمولا برای از بین بردن موهای زائد خود از روش هایی مانند اپیلاسیون، کرم های موبر، تیغ های بهداشتی، پمادها و غیره استفاده می کنند، اما استفاده از این موارد علاوه بر اینکه با درد زیادی همراه است، جهت حفظ تمیزی نیز نیاز به پرداخت هزینه های مکرر دارد. بر این اساس، سوالی که در اینجا ممکن است پیش آید، این است که آیا روشی وجود دارد که موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد و دیگر مستلزم تکرار، صرف هزینه و وقت زیادی نباشد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که مسلما با پیشرفت علم در دنیای امروزی، این نیاز به صورت کامل برطرف گردیده است. زیرا پزشکان با یک راه حل منطقی توانسته اند به نحو مطلوبی به این خواسته پاسخ دهند و آن استفاده از لیزر و یا خرید دستگاه لیزر موهای زائد می باشد. در حقیقت انواع دستگاه لیزر برای این منظور تولید و به بازار عرضه شده است. به صراحت می توان بیان نمود که این روش بدون ایجاد سوختگی و یا صرف زمان زیاد می تواند برای همیشه شما را از شر موهای زائد خلاص کند.

در این مقاله سعی شده است که مطالب مهمی را در رابطه با انواع دستگاه لیزر، نحوه عملکرد، عوارض جانبی و اینکه چه افرادی می توانند از آن استفاده نمایند، بیان نماییم تا تمامی ابهامات شما رفع گردد و بتوانید با داشتن اطلاعات کافی در این باره به هدف خود که رهایی از موهای زائد است، برسید.

خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود و قیمت آن در بازار

قیمت انواع دستگاه لیزر با توجه به مدل‌ ها و برندهای متنوع در بازار، بسیار متفاوت می باشند. لازم به ذکر است که برخی دستگاه ها با قیمت خیلی ارزان به فروش می رسند که دردسرها و مشکلاتی را در پی خواهند داشت. زیرا از کیفیت بسیار پایینی برخوردار می باشند و ممکن است در طولانی مدت هزینه های زیادی را برای تعمیر یا تعویض به دنبال داشته باشند که منجر به ضرر و زیان مالی برای خریدار می شود. از این رو، باید دقت لازم را در خرید دستگاه لیزر موهای زائد بعمل آورید. در این خصوص باید بدانید که دستگاه ‌های لیزر دایود عمر مفید بسیار بالایی دارند و قیمت آنها نیز بر اساس کارایی خوبی که دارند، کاملا معقول است. از طرفی دستگاه ‌های IPL که در بازار موجود هستند، پس از مدتی احتیاج به تعویض قطعات دارند که همین موضوع سبب افزایش هزینه ها برای خریدار می گردد.

چگونگی انتخاب و خرید دستگاه لیزر موهای زائد مناسب

در نظر گرفتن مواردی از قبیل قدرت، اندازه و جزئیات تکنیکی نقش به سزایی در انتخاب و خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود دارد که باید به آنها دقت نمایید. شما می توانید بر اساس ویژگی های دستگاه های لیزر دایود و با توجه به وسعت کسب و کار خود به راحتی بهترین مدل را انتخاب کنید. زیرا اصولا توجه به ساختار دستگاه باعث کاهش هزینه نهایی آن برای مشتری می شود. در این میان، از بین بردن موهای سطح وسیعی از پوست توسط لیزر، مستلزم قدرت بالای دستگاه است که باید مد نظر قرار گیرد.

خرید دستگاه لیزر موهای زائد در دوران بارداری

از آنجایی که در دوران بارداری حجم ناحیه شکم افزایش می یابد، لذا خانم ها دید خوبی در قسمت پاها ندارند. از این رو، شیو کردن در این نقطه از بدن تنها روش مناسب جهت رفع موهای زائد می باشد. البته این احتمال وجود دارد که زنان باردار در حین شیو نمودن، سر بخورند. به همین دلیل این راه توصیه نمی گردد. در واقع تغییرات هورمون‌ ها در دوران بارداری سبب افزایش رشد مو‌های زائد در بخش های مختلف بدن می شود و اگر این مو‌های زائد اصلاح نشوند، ممکن است که پس از بارداری کاملا از بین بروند.

آیا لیزر مو‌های زائد در زمان بارداری دارای امنیت است؟

در حقیقت لیزر موهای زائد با ایجاد حرارت و صدمه به فولیکول، موجب نابود کردن رنگدانه های تیره مو می شود. تا کنون نیز تحقیقاتی در رابطه با امنیت استفاده از لیزر در هنگام بارداری صورت نگرفته است. در این راستا، بسیاری از متخصصان به دلیل اثرات بدی که ممکن است لیزر بر روی جنین بگذارد، انجام آن را در این دوران برای خانم ها توصیه نمی کنند.

انجام عمل الکترولیز در حین بارداری

در مورد اثرات الکترولیز در زمان بارداری هیچ پژوهشی انجام نشده است. ولی اکثر کلینیک‌ های زیبایی انجام این عمل را در دوران بارداری اصلا مناسب نمی ‌دانند. زیرا تحقیقات رسمی در این باره صورت نپذیرفته است و متخصصان از عوارض آن بر روی جنین آگاهی های لازم را ندارند. بنابراین اگر می خواهید این عمل را انجام دهید، در نواحی سینه ‌ها نباید از آن استفاده کنید. در قسمت شکم خانم های باردار نیز در هفته‌ های پایانی انجام این عمل به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

در عمل الکترولیز از دو نوع جریان ترمولیسس و گالوانیک استفاده می ‌شود. باید بدانید که ترومولیسس به عنوان موج رادیو، موج کوتاه، دیامتری یا فرکانس بالا شناخته می شود. گالوانیک هم جریان الکتریکی را به بدن وارد می کند. بر این اساس، به دلیل اینکه جنین در رحم مادر داخل مایعی قرار گرفته است، در هنگام بارداری انجام عمل الکترولیز پیشنهاد نمی شود. پس با این تفاسیر، وجود جریان گالوانیک در زمان بارداری بسیار خطرناک است و نباید از آن استفاده شود. ولی بهتر است بدانید که جریان ترمولیسس به داخل بدن راه نمی یابد. از این رو، با توجه به اینکه تا کنون علتی برای آسیب رساندن این جریان به بدن پیدا نشده است، لذا برای انجام آن نیاز به مجوز کتبی توسط پزشک می باشد.

انجام واکس در بارداری

مسلما به این دلیل که پوست در هنگام بارداری نسبت به قبل حساس تر می باشد، ممکن است که بدن شما واکنش‌ های مختلفی را موقع واکس کردن از خود نشان دهد. بنابراین سعی کنید که جهت کاهش درد و سوزش، از یک سری لوسیون ‌های مناسب پیش از انجام این عمل بهره بگیرید. در حقیقت لوسیون ‌ها می‌ توانند قرمزی پوست، حساسیت و همچنین خطر عفونت را تا حد زیادی کاهش ‌دهند.

شیو کردن در زمان بارداری

همانطور که می دانید، شیو کردن در زمان بارداری روش آسانی نمی باشد. ولی در عین حال یک راهکار ارزان قیمت به شمار می آید. برای این منظور، لازم است قبل از اینکه اقدام به شیو نمایید، حتما ناحیه مورد نظر را مرطوب کنید تا آسیبی به پوست شما وارد نشود. در واقع مرطوب کننده‌ ها حاوی ویتامین E می باشند که کمک شایانی به شیو کردن در دفعات متعدد می نماید.

بیان نکات اساسی در رابطه با لیزر موهای زائد

به طور کلی یک سری نکات مهم وجود دارد که دانستن آنها قبل از انجام لیزر موهای زائد، امری ضروری به حساب می آید. بر این اساس، در ادامه این مقاله به ارائه این نکات اساسی می پردازیم تا شما با آگاهی کامل این عمل را به بهترین نحو انجام دهید و با رعایت آنها پیش از شروع درمان، بتوانید به نتیجه مطلوب برسید.

● خرید دستگاه لیزر موهای زائد و عملکرد آن

اگرچه خرید دستگاه لیزر موهای زائد را می توان یک جادو برای رفع موهای زائد دانست، ولی در حقیقت این روش یک راهکار علمی محسوب می گردد. در حالت کلی می توان اینگونه بیان نمود که لیزر در پوست ‌های به رنگ روشن، به صورت مستقیم نور را به رنگدانه فولیکول مو می رساند. ولی در پوست ‌های به رنگ تیره، لیزر از طریق خون رسانی به فولیکول مو جذب می گردد. سپس می تواند موهای زائد را کاملا از بین ببرد و به طور چشمگیری از رشد دوباره آنها جلوگیری بعمل آورد. باید بگوییم که خرید دستگاه لیزر موهای زائد در کلینیک ها برای انجام زیبایی صورت می پذیرد.

● اجتناب از تابش نور خورشید

کسانی که می خواهند با استفاده از لیزر به رفع موهای زائد بدن خود بپردازند، باید بدانند که این روش درمانی بر روی پوست هایی که در معرض نور خورشید بوده اند، امکان پذیر نمی باشد. زیرا انجام این عمل به پوست های آفتاب سوخته صدمات جبران ناپذیری را وارد می نماید. بنابراین در صورتی که پوست شما با نور آفتاب دچار سوختگی شده باشد و یا اینکه نسبت به برنزه کردن آن اقدام نموده اید، حتما انجام لیزر را به تعویق بیندازید تا پوست شما دچار آسیب نشود در صورتی که می خواهید در فصل تابستان از شر موهای زائد بدن خود رهایی یابید، پیشنهاد می شود که از چند ماه قبل به فکر باشید. مثلا اگر از زمستان درمان توسط لیزر را شروع کنید، آنگاه تا زمانی که فصل تابستان فرا رسد، نتیجه مطلوب را ملاحظه خواهید کرد.

 

● پرهیز از برنزه کردن پوست

از آنجایی که اثربخشی لیزر موهای زائد برای پوست های به رنگ طبیعی و مایل به روشن بیشتر می باشد، لذا با برنزه نمودن پوست از طریق تابش نور خورشید و استفاده از لوازم آرایشی شما دیگر نمی توانید اقدام به انجام لیزر کنید. پس برای اینکه یک درمان موفق داشته باشید، از برنزه کردن پوست خود بپرهیزید. ناگفته نماند که برنزه کردن پوست از طریق لوازم آرایشی، با استفاده از پاک کننده های مناسبی از بین می رود.

● عدم استفاده از واکس، کرم های موبر و اپیلاسیون قبل از انجام لیزر

پیش از انجام لیزر، بهترین کار این است که از روش شیو جهت کوتاه کردن موهای زائد خود استفاده کنید. زیرا حتما باید موهای زائد کوتاه باشند. ولی برای نفوذ لیزر به فولیکول مو، در حین عمل، نیاز به ریشه مو است که لازم است به این مورد توجه ویژه ای نمایید. به همین دلیل است که استفاده از شیوه هایی از قبیل اپیلاسیون، واکس و کرم های موبر که موها را از ریشه در می آورند، هرگز توصیه نمی گردد. چون نتیجه دلخواه به هیچ عنوان حاصل نمی شود. پس بهترین راهکار، شیو نمودن کامل موها با یک تیغ بسیار تیز است که حدود 12 تا 14 ساعت قبل از لیزر باید صورت پذیرد. باید بدانید که اگر موهای شما در هنگام لیزر بلند باشد، درمان را کاملا بی اثر می کند و هزینه و وقت خود را به هدر می دهید.

● عدم استفاده از مرطوب کننده و یا ادکلن

در روز انجام عمل لیزر حتما اطمینان حاصل نمایید که پوست کاملا تمیز و در حالت طبیعی باشد. یعنی هیچ گونه محصول آرایشی بر روی آن قرار نداشته باشد. حتی از مرطوب کننده و یا ادکلن نیز نباید استفاده شود. یک روز پس از انجام لیزر نیز این نکته را باید رعایت نمایید.

● صادق بودن در هنگام مشاوره

با توجه به اینکه استفاده از لیزر جهت برطرف نمودن موهای زائد یک عمل زیبایی به شمار می آید، لذا باید اطمینان داشته باشید که انجام آن با امنیت کامل صورت می گیرد و پزشک شما از تخصص لازم در این زمینه برخوردار است. اصولا در برخی از کلینیک ‌های تخصصی لیزر، قبل از انجام عمل، جلسه ای برای مشاوره در نظر گرفته می شود تا در رابطه با پوست و موی شما اطلاعات کاملی را کسب نمایند. در این جلسه مشاوره‌، پزشک در مورد جلسه‌ های درمانی احتمالی قبلی، داروهای مصرفی و غیره از شما سوال می پرسد که باید صادقانه پاسخ دهید تا این عمل به بهترین نحو برای شما انجام پذیرد.

● واقع بین بودن درباره نتیجه عمل

برای اینکه شما به نتیجه دلخواه خود برسید، نیاز به چند جلسه درمان است. هنگامی که برنامه درمانی کامل شد، آنگاه کاهش چشمگیر رشد موهای زائد را می توانید مشاهده نمایید. این واقعیت را نیز باید قبول کنید که در هیچ کلینیکی، موهای زائد به صورت کامل از بین نمی رود. زیرا همیشه تعدادی از موها هستند که رشد مجدد خواهند داشت. در واقع یک سری تغییرات هورمونی و فاکتور‌های بیولوژیکی دیگر باعث رشد دوباره موهای زائد می شوند که در افراد مختلف، متفاوت است. لازم به ذکر است که میزان ماندگاری درمان برای شما توسط متخصص تعیین می گردد.

● صبر و استقامت برای رسیدن به نتیجه دلخواه

شرکت در تمامی جلسات درمانی تعیین شده جهت رسیدن به بهترین نتیجه، الزامی می باشد. معمولا بین دو جلسه درمانی، زمانی را برای استراحت مشخص می کنند که اثربخشی فوق العاده ای بر روی نتیجه نهایی خواهد داشت.

● بهره گیری از محصولات پیشنهاد شده

از آنجایی که نواحی لیزر شده بعد از درمان حالتی آفتاب سوخته را دارد، لذا بهره گیری از محصولات بهداشتی پیشنهاد شده توسط پزشک و یا استفاده از کمپرس آب سرد کمک زیادی به کاهش و یا کنترل سوختگی، تورم، قرمزی و عوارض جانبی احتمالی دیگر می کند. علاوه بر این موارد، توصیه می شود که حتما از کرم ضد آفتاب قوی در مقابل نور خورشید استفاده نمایید. باید دقت کنید که پوست تا دو روز پس از لیزر، نسبت به نور خورشید حساسیت بالایی دارد. به همین علت کرم ضد آفتاب را نباید از یاد ببرید.

● پرهیز از دوش آب گرم و ورزش

همانطور که می دانید، دوش آب گرم و ورزش کردن، حرارت بدن را تا حد زیادی افزایش می ‌دهد. از این رو، بدن شروع به تعریق می‌ نماید و محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها به وجود می ‌آورد که احتمال دارد منجر به بروز عفونت ‌های پوستی گردد. به همین دلیل اکیدا توصیه می ‌شود که حداقل یک روز پس از انجام لیزر موهای زائد از فعالیت‌ هایی که سبب تعریق و بالا بردن درجه حرارت بدن می ‌شوند، خودداری کنید. دوش آب گرم همچنین موجب تحریک پوست عمل شده می شود و ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی گردد.

 

جمع بندی
انتخاب و خرید دستگاه لیزر موهای زائد امری مهم تلقی می گردد. در واقع شرکت ‌های مختلف با استفاده از این تکنولوژی ‌های اثربخش و ایمن به تولید انواع دستگاه لیزر خانگی و حرفه ‌ای می پردازند. در آخر باید بگوییم که قدرت دستگاه و نحوه سازگاری آن با پوست و موی افراد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که باید در هنگام خرید دستگاه لیزر موهای زائد مورد توجه قرار گیرد.

???? این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.